انواع نما

چند نوع نما وجود دارد؟  

 امکانات طراحی نما در ساخت خانه در دهه های اخیر به دلیل فناوری های جدید و تغییرات در طرح، متنوع تر شده است. هر یک از انواع نما دارای مزایای خاص خود است، اما معایبی نیز دارد. قبل از تصمیم نهایی، این موارد باید با دقت در برابر یکدیگر سنجیده شوند.

نمای یک خانه، معرف ظاهرخانه است. بسته به طراحی، نمای یک خانه کلاسیک می تواند سخت و واضح یا روستایی و بازیگوش به نظر برسد. انتخاب با توجه به سلیقه شخصی مهم است، اما همه چیز نیست. علاوه بر این، معیارهای مختلفی وجود دارد که در نهایت منجر به تصمیم گیری برای نوع خاصی از نما می شود:

* برنامه توسعه چه می گوید؟ به ویژه در مناطق شهری، برنامه های توسعه اغلب مشخصات مربوط به طراحی نما و همچنین تعداد طبقات یا چیدمان خانه را ارائه می دهند.

 * چه چیزی مناسب مکان است؟ نمای انتخاب شده باید با ساختمانهای اطراف یا شرایط منطقه مطابقت داشته باشد.

 * شرایط جوی چگونه است؟ در اینجا نیز نما باید هماهنگ باشد تا بتواند شرایط آب و هوایی غالب را بدون آسیب تحمل کند.

 * بودجه چقدر است؟ نمای ساخته شده از دیوارهای شیشه ای یا پرده گران است.  بنابراین بودجه باید در برنامه ریزی لحاظ شود و هزینه ها با مزایا مقایسه شود.

با توجه به زیرسازی نما، بین دو نوع تمایز قائل می شویم: سازه های دیواری تک پوسته عظیم و سازه های دیواری چند پوسته، برای مثال در ساخت قاب چوبی.

 

نمای گچ: ساده و مقرون به صرفه

 در خانه تک خانواده مدرن، دیوار عظیم تک پوسته هنوز در حال شکوفایی است. نمای گچ کاری شده در اینجا یک راه حل ساده و مقرون به صرفه است. بسته به نوع مصالح ساختمانی دیوار، گچ مستقیماً روی دیوار بیرونی تک پوسته تحمل کننده اعمال می شود یا روی یک سیستم کامپوزیت عایق حرارتی اعمال می شود. با توجه به انتخاب زیاد رنگ نما و انواع گچ، گزینه های طراحی متعددی وجود دارد که باعث می شود نمای گچ چیزی جز خسته کننده به نظر نرسد. یکی از معایب نمای گچ کاری شده, باید در فواصل منظم تمیز و رنگ آمیزی شود. ممکن است هزینه های اضافی برای یک نقاش وجود داشته باشد.  برای گچ خارجی، می توان از گچ رزین مصنوعی یا گچ معدنی استفاده کرد:

 * اولی ها به طور خاص مقاوم هستند و به طور دائم کشسان هستند. گچ رزین مصنوعی ضد آب است اما به آرامی خشک می شود. این امر خطر تشکیل جلبک و قارچ در سطح گچ را افزایش می دهد.

 * گچ های معدنی نفوذپذیر و قلیایی هستند ، بنابراین هجوم کپک بعید است.  با این حال، به دلیل عدم خاصیت کشسانی ،گچ های سیمانی بیشتر مستعد ترک خوردگی هستند.

 صنعت مصالح ساختمانی امروزه نیز راه حل های متفاوتی را برای جبران معایب هر دو نوع گچ ارائه می دهد. گچ سیلیکات از شیشه آب پتاسیم و پراکندگی رزین مصنوعی تشکیل شده است.

 

سیستم های کامپوزیت

سیستم های کامپوزیت عایق حرارتی هستند که معمولاً با نمای گچی ترکیب می شود، پوسته بیرونی بسته بندی شده را به صورت یکپارچه تضمین می کند. یک لایه عایق، که معمولاً از فوم پلی استر ساخته می شود، روی دیوار حامل چسبانده یا چسبانده می شود. سپس لایه با گچ مورد نظر گچ می شود. نتیجه یک نمای بسیار عایق، البته نه چندان باز، است که مانند نمای گچ، از نظر رنگ، به مشتری آزادی عمل زیادی می دهد. مزیت دیگر اثر عایق خوب است که باعث صرفه جویی در هزینه های گرمایش می شود. با این حال، مونتاژ پیچیده است و هزینه های سرمایه گذاری نیز بالاست. سیستم های کامپوزیت عایق حرارتی همچنین می توانند با روکش آجر کلینکر ارائه شوند.

 

نمای کلینکر  

مراقبت آسان و محافظت بهینه، نمای کلینکر را می توان در رنگ های مختلف انتخاب کرد. نما در جلوی دیوار باربر آجرکاری شده است. سطح عایق میانی عایق حرارتی بسیار خوبی را تضمین می کند. آجرهای کلینکر سوزانده شده فقط مقدار کمی آب را جذب می کنند. تزریق دقیق، در صورت امکان با استفاده از روش اتصال، عمر طولانی و بدون تعمیر و نگهداری نما را تضمین می کند. به عنوان جایگزینی برای نمای واقعی کلینکر، از لغزش های آجری نیز می توان استفاده کرد. برای انجام این کار ، پانل های مسطح کلینکر با چسب انعطاف پذیر، مشابه کاشی، به دیوار بیرونی چسبانده می شوند. این امر جلوه بصری نمای آجر کلینکر را ایجاد می کند. بندها در طرح های مختلف موجود هستند، به عنوان مثال لعاب دار، ساختار یافته، مات یا براق.

 

شرکت معماری مهندس مهیار سالک، از ارزیابی مکان، معماری، توسعه پروژه تا مدیریت پروژه و نظارت بر ساخت و ساز ها را انجام می دهد. گروه ما کیفیت بالای کار خود را از طریق بیشترین کنترل ممکن در تمام مراحل اجرای پروژه تضمین می کند. معماری دقیق و پایداری ساختمانهای طراحی شده توسط تیم ما با طراحی شفاف، مونتاژ دقیق اجزا و استفاده از فناوریهای نوآورانه مشخص می شوند.  نمای ساختمان ها به دلیل طراحی متمایز و چشم انداز خیابان مورد نظر, چشم ناظر را به خود جلب می کند. عناصر نمای ساخته شده از ساختار بتنی یا فلزی ساختار برجسته ساختمان را ایجاد می کنند و معماری بی بدیل و چشمگیری را ایجاد می کنند که با اعتماد به نفس و برخلاف ساختمانهای معمولی موجود است.

شرکت معماری و طراحی مهندس مهیار سالک, تنها به عنوان یک  شرکت معماری ظاهر نمی شود، زیرا ما خود را نه تنها به عنوان ارائه دهندگان خدمات و برنامه ریزان، بلکه به عنوان طراحان خواسته های زندگی و طراحی فضای زندگی و اجرای آنها می بینیم. شرکت ما به همراه تیم تخصصی و حرفه ای خود ، پرو ه های بیشماری را در ۱۵ سال گذشته برنامه ریزی، طراحی و ساخته است. از ویلا منحصر به فرد با کیفیت بالا تا ساخت، تغییر، بازسازی، افزودن طبقات و طراحی داخلی، ساختمانهای با کیفیت بالا در انواع مختلف ایجاد کرده، که ما و مشتریان ما، به آنها افتخار می کنیم.

به لطف تیم قوی، شرکت ما در تمام مراحل خدمات فعال است تا بتواند ادعای صورت گرفته را به واقعیت تبدیل کند. از اولین مشاوره تا تکمیل ساختمان شما، ما می توانیم کل نمونه کارها را از طریق گروه قوی خود پوشش دهیم. ما خوشحالیم که از شما در پروژه شما با غریزه لازم برای اجرای رویای زندگی خود حمایت می کنیم. ما منتظر یک گفتگوی شخصی با شما هستیم، که البته در رویکرد اول رایگان و غیر الزام آور است.

آیا از قبل خود را جزو مشتریان ما می دانید؟

اگر نه، ما مشتاقانه منتظر استقبال شما به عنوان مشتری جدید هستیم!

ما در شرکت معماری مهندس مهیار سالک اطمینان حاصل می کنیم که فناوریهای نوآورانه در تمام مراحل اجرای پروژه را با قیمت مناسب به مشتریان خود عرضه می کنیم. متخصصان ما می توانند جزئیات بیشتری در مورد طراحی، نظارت و اجرا به صورت تخصصی و حرفه ای در طراحی نما، طراحی ویلا و طراحی … با بالاترین کیفیت به شما ارائه دهند. اگر به اطلاعات بیشتر علاقه مند هستید یا نیاز به ثبت سفارش دارید با کارشناسان تیم ما تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما به شما کمک می کنند طرح مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

شرکت معماری مهندس مهیار سالک، خدمات خود را با بالاترین کیفیت و با قیمت مناسب عرضه می کند. برای اطلاع از شرایط و نحوه همکاری با کارشناسان شرکت معماری مهندس مهیار سالک تماس حاصل فرمایید.