طراحی نما

طراحی نما

طراحی نما عنصری است که امروزه جزء جدائی ناپذیر از بدنه شهری محسوب می گردد مانند دیگر پدیده های معماری دارای تاریخچه است. طبیعی است که طراحی نما به مفهوم عام خود در طراحی معماری که تصویر علمی ساختمان در یکی از جهات چهارگانه می باشد مورد نظر ما نیست منظور از طراحی نما ضلعی از ساختمان است که در معرض دید عموم و در تماس با فضاهای عمومی شهر قرار می گیرد ، نقش طراحی نما تفکیک زندگی خصوصی از زندگی شهر است ، سیما و زیبائی شناسی نمای ابنیه انحصاری و انفرادی نیست ، طراحی نما تعریف کننده فضای خیابان و یا میدان هستند و به همین دلایل است که طراحی نما از حساسیت واهمیت بیشتری برخوردار است .
در طراحی ساختمان، نما مهم‌ترین بخش به شمار می‌رود زیرا نما چارچوب کار برای بقیه اجزای ساختمان را مشخص می‌کند. بسیاری از نماها ارزش تاریخی دارند و در کشورهای گوناگون قوانین سختگیرانه‌ای در مورد موضوع تغییر نما وجود دارد که برخی از این قوانین هر گونه دگرگونی در نماهای تاریخی را ممنوع می‌کند.
تخصص ما طراحی و اجرای نمای سنگی مدرن و کلاسیک و ارائه طرح در سبک های متفاوت معماری می باشد .

طراحی نما - جلوه دادن به خانه

معماری نه تنها در اشکال، بلکه در رنگ و مواد نیز نمایان می شود. این امر به ویژه در مورد "لباس" خانه، نما صادق است. نوری، عایق حرارتی و صوتی و همچنین حفاظت از ماده ساختمان باید زیر یک سقف قرار گیرد. این اولین برداشت، ظاهر خارجی ساختمان را تعیین می کند. اما امروزه نما می تواند و باید بسیار بیشتر از پوسته زیبا انجام دهد.

 در اینجا، هم سقف و هم نمای ساختمان با روش تیتانیوم روی با استفاده از تکنیک درز زاویه دار قابل مشاهده پوشانده شده است.

 سیستم کامپوزیت عایق حرارتی - به طور خلاصه ETICS - در ساختمان های جدید، به ویژه در خانه های کم مصرف و غیرفعال، یک مسئله مهم است. این شامل یک ماده عایق ورق مانند است که با رولپلاک مخصوص، ملات یا هر دو به دیوار خارجی متصل شده است.

 از دیدگاه کاملاً فنی ، عایق حرارتی خارجی با لایه ای از ترکیب تقویت کننده ، پارچه آرماتور و در نهایت ، گچ تمام کننده ظاهر مقاوم در برابر آب و هوا و استحکام خود را به دست می آورد. از طرف دیگر، در ساخت چوب چوبی ، همانطور که در ساخت چوب پیش ساخته معمول است ، عایق بین پایه ها و به عنوان یک قاعده ، مواد عایق اضافی الیاف چوب در خارج به عنوان پایه گچ اعمال می شود.  از منظر طراحی ، تمرکز همیشه بر روی گچ تمام شده است.

طراحی نمای منطقه ای

طراحی نما در گذشته برای محافظت از خانه در برابر شرایط آب و هوایی منطقه بسیار منطقه ای بود.  امروزه ، با این حال ، سیستم های مدرن گزینه های متعددی را برای طراحی نمای فردی ارائه می دهند.

 "سبک های معماری محلی" نما دیگر مانند گذشته قابل تشخیص نیست، در حالی که معماران و مورخان هنر به طور تقریبی می توانستند بر اساس ظاهر خانه ها محل اقامت خود را تشخیص دهند. اما آنها هنوز وجود دارند ، تا حدی به دلیل شرایط آب و هوایی منطقه ای متفاوت. به عنوان مثال نماهای دارای پرده و تهویه عقب پاسخی هوشمندانه برای آب و هوای مرطوب و بادی با باران باران مکرر است.

هوا می تواند بین روکش و دیوار بیرونی تحمل کننده گردش کند و آب نفوذ شده می تواند دوباره به دور منتقل شود.

 خود پوسته باید از موادی ساخته شود که تا حد امکان در برابر رطوبت مقاوم باشند ، به عنوان مثال زونا چوبی ، تخته سنگ یا آلومینیوم.  اما آجرهای روکش سخت و مقاوم در برابر سرما یا کلینکر نیز ایده آل هستند.  نمای گچ کلاسیک همیشه در مناطق خشک تر مناسب است.

نمای ساختمان که از خیابان قابل مشاهده است نقش مهمی در کمک به رفاه و جذابیت یک منطقه ایفا می کند.  بنابراین نما باید طوری طراحی شود که دارای مقیاس و ظاهر مطلوب باشد.  باید به طراحی آنها دقت و توجه شود تا اطمینان حاصل شود که ساختمان از نزدیک و دور در معرض دید مناسب قرار می گیرد.  ضروری است که همه ارتفاعات ساختمان به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از توسعه کلی در نظر گرفته و طراحی شوند.

توسعه های مختلط اغلب شکل توسعه غالب در مناطق مرکز شهر است.  به این ترتیب، نمای آنها نقش مهمی در افزایش رفاه و جذابیت خیابان دارد.

 یک خط ساختمان مشترک، پیوستگی نمای ساختمان را ایجاد می کند و تعریف و محوطه ای از خیابان را ارائه می دهد.  این امر قلمرو عمومی را تقویت می کند و به ادغام یک ساختمان جدید در یک محیط ساخته شده موجود کمک می کند.  در جایی که ساختمان ها عقب نشینی شده اند، اطمینان حاصل کنید که فضاهای بیرونی به دست آمده قابل استفاده و جذاب هستند. 

نماها را باید با مقیاس، تناسب و ریتم دلپذیر و رابطه ای جامد به خلأ طراحی کرد.

باید اطمینان حاصل بایدکه نماها با افزودن موارد زیر به یک قلمرو عمومی جالب و پر جنب و جوش کمک می کنند.

  • درها و پنجره های مکرر ، با چند دیوار خالی
  • ساختمانهای نمای باریک برای ایجاد ریتم عمودی تر
  • پیش بینی ها و خلأها از طریق استفاده از پنجره های خلیج ، بالکن ها و ایوان ها
  • استفاده داخلی پر جنب و جوش که از نمای بیرونی قابل مشاهده است یا از بیرون نمایان است
  • استفاده از مواد و جزئیاتی که در طراحی و اجرا دقت نشان می دهند. درمان پایه ، وسط و بالا را در ترکیب نمای کلی در نظر کرفت.

از ویژگی هایی مانند سایه بان، قفسه های روشن و پنجره های خلیج برای تأمین نور طبیعی به سرنشینان و ایجاد نمای جذاب و مفصل استفاده کرد.

 بالکن های اکسترود شده و فرو رفته یک روش اضافی برای کنترل خورشیدی است که سایه و مفصل را فراهم می کند.

بالکن های اکسترود شده و فرورفته دسترسی به فضای باز را ایجاد می کنند در حالی که همزمان سطوح مناسب سایه زدن را برای مناطق داخلی ایجاد می کنند.

 

شرکت معماری مهندس مهیار سالک، از ارزیابی مکان، معماری، توسعه پروژه تا مدیریت پروژه و نظارت بر ساخت و ساز ها را انجام می دهد.گروه ماکیفیت بالای کار خود را از طریق بیشترین کنترل ممکن در تمام مراحل اجرای پروژه تضمین می کند. معماری دقیق و پایداری ساختمانهای طراحی شده توسط تیم ما با طراحی شفاف، مونتاژ دقیق اجزا و استفاده از فناوریهای نوآورانه مشخص می شوند.  نمای ساختمان ها به دلیل طراحی متمایز و چشم انداز خیابان مورد نظر, چشم ناظر را به خود جلب می کند. عناصر نمای ساخته شده از ساختار بتنی یا فلزی ساختار برجسته ساختمان را ایجاد می کنند و معماری بی بدیل و چشمگیری را ایجاد می کنند که با اعتماد به نفس و برخلاف ساختمانهای معمولی موجود است.

 شرکت معماری و طراحی مهندس مهیار سالک ‪, تنها به عنوان یک  شرکت معماری ظاهر نمی شود، زیرا ما خود را نه تنها به عنوان ارائه دهندگان خدمات و برنامه ریزان ، بلکه به عنوان طراحان خواسته های زندگی و طراحی فضای زندگی و اجرای آنها می بینیم.  شرکت ما به همراه تیم تخصصی و حرفه ای خود، پروژه بیشماری را برنامه ریزی، طراحی و ساخته است. برای دستیابی به این هدف، ما به مفهومی پایبند هستیم که بیش از ۱۵ سال است آزمایش شده است: ساختارهای واضح، انعطاف پذیری بالا، مسیرهای کوتاه تصمیم گیری و استفاده از تمام تجربیات خود برای هر پروژه جداگانه، زیرا هر معمار و برنامه ریز می داند که یک پروژه موفق همیشه با برنامه ریزی کاری عالی آغاز می شود. از ویلا منحصر به فرد با کیفیت بالا تا ساخت، تغییر، بازسازی، افزودن طبقات و طراحی داخلی، ساختمانهای با کیفیت بالا در انواع مختلف ایجاد کرده ، که ما و مشتریان ما، به آنها افتخار می کنیم.

این یک پیش شرط اساسی برای اطمینان از این است که بعداً هیچ شگفتی ناخوشایندی وجود نخواهد داشت چه از نظر برنامه ریزی و چه از نظر اقتصادی.  هرچه زودتر یک پروژه با متخصصان برنامه ریزی همراه شود، بهتر است.

به لطف تیم قوی، شرکت ما در تمام مراحل خدمات فعال است تا بتواند ادعای صورت گرفته  را به واقعیت تبدیل کند. از اولین مشاوره تا تکمیل ساختمان شما، ما می توانیم کل نمونه کارها را از طریق گروه قوی خود پوشش دهیم. به این ترتیب، ما می توانیم پروژه شما را از اولین مرحله طراحی به بعد از نظر زمان، بودجه و کیفیت از نظر برنامه ریزی، پیش ساخته، اجرا و استفاده بهینه طراحی کنیم.  به یک معنا، یک بسته همه جانبه بی دغدغه با برنامه ریزی کامل برای ایجاد پروژه شما پیشنهاد دهیم.

ما خوشحالیم که از شما در پروژه شما با غریزه لازم برای اجرای رویای زندگی خود حمایت می کنیم. ما منتظر یک گفتگوی شخصی با شما هستیم، که البته در رویکرد اول رایگان و غیر الزام آور است.

 آیا از قبل خود را جزو مشتریان ما می دانید؟

 اگر نه، ما مشتاقانه منتظر استقبال شما به عنوان مشتری جدید هستیم!

ما در  شرکت معماری مهندس مهیار سالک اطمینان حاصل می کنیم که فناوریهای نوآورانه در تمام مراحل اجرای پروژه را با قیمت مناسب به مشتریان خود عرضه می کنیم. متخصصان ما می توانند جزئیات بیشتری در مورد طراحی، نظارت و اجرا به صورت تخصصی و حرفه ای در طراحی نما، طراحی ویلا و طراحی … با بالاترین کیفیت به شما ارائه دهند. اگر به اطلاعات بیشتر علاقه مند هستید یا نیاز به ثبت سفارش دارید با کارشناسان تیم ما تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما به شما کمک می کنند طرح مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

برای ما ، شما ( مشتریان ما ) فقط مشتری نیستید. ما می خواهیم مشتریان را به شرکایی تبدیل کنیم که با آنها در دراز مدت همکاری کنیم، حتی پس از اتمام پروژه. موفقیت مشتریان ما هدف ماست ،فلسفه شرکت ما. متخصصان ما از ابتدا در تحقق پروژه شما در کنار شما هستند. ما یک سرویس مشاوره ای کامل به شما ارائه می دهیم .

ما بهترین راه حل را برای تحقق پروژه ساختمان شما پیدا خواهیم کرد.  راه حلی که بهترین تعادل را بین بالاترین خواسته های زیبایی شناختی و اقتصادی برقرار کند.

 شرکت معماری مهندس مهیار سالک، خدمات خود را با بالاترین کیفیت و با قیمت مناسب عرضه می کند. برای اطلاع از شرایط و نحوه همکاری با کارشناسان شرکت معماری مهندس مهیار سالک تماس حاصل فرمایید.

ما همیشه در کنار شما هستیم.