طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان، اولین ارتباط افراد با یک پروژه ساختمانی از طریق نمای خارجی آن است که تأثیر بسزایی در تلقی و برداشت افراد از کیفیت و نوع ساخت پروژه شما دارد. یک طراحی زیبا و اجرای با کیفیت در نمای ساختمان می تواند تأثیر زیادی در ذهن مخاطب بگذارد. هدف این دفتر طراحی و اجرای نماهای ساختمانی بدیع، خاص و زیبا به همراه انتخاب بهترین مصالح و با هزینه مناسب می باشد.
در فرآیند طراحی نمای ساختمان با توجه به سلیقه و خواست کارفرما، طراحی در سبک های مدرن و کلاسیک با استفاده از مصالح مناسب صورت خواهد گرفت.

همچنین با توجه به اجباری شدن تأییدیه نما در اکثر مناطق 22 گانه شهر تهران، این دفتر آمادگی دارد نماهای مورد تأیید شهرداری را با توجه به خواست کارفرما جهت اخذ جواز تهیه نماید.
تعداد محدودی از نمونه کارهای شرکت در زمینه طراحی و اجرای نما در این سایت و همچنین در قسمت نمونه کارها قرار داده شده است.

طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان به عنوان نظارت،کنترل و تنظیم ساختمان درک می شود و هدف آن عملکرد بهینه ساختمان است.

در ارتباط با طراحی نمای ساختمان، که به ویژه بر عملکرد انرژی ساختمان تأثیر می گذارد، زیرا عایق بندی شده، و مرطوب می شود و همچنین تهویه می شود ، اتوماسیون ساختمان به عنوان یک کنترل بر عملکرد نمای ساختمان تأثیر می گذارد.

هدف کنترل خودکار متقابل با توجه به تأثیرات خارجی قبلی (دما، نور، خورشید، باد، باران و غیره)، تنش ها و کرنش ها و همچنین ارتباطات سیستمیک بین اجزای خدمات ساختمان و عناصر عملکردی نما است.  بسته به سیستم انتخاب شده، اجزای خدمات ساختمان مستقیماً در نما یکپارچه می شوند و / یا به عنوان یک جزء در ساختمان ارائه می شوند.

حوزه های موضوعی اتوماسیون ساختمان عبارتند از:

 • باز کردن نظارت (باز / بسته)
 • نظارت بر قفل (قفل / باز)
 • سنسورهای شکستن شیشه
 • اتصال به مراکز اعلام سرقت
 • کنترل های گرمایش
 • کنترل تهویه
 • محتوای CO2 هوای داخل ساختمان
 • محافظت در برابر آفتاب
 • محافظ ضد تابش نور
 • روشنایی روشنایی طبیعی خارج / داخل
 • روشنایی نور مصنوعی
 • ضبط زمان و گزارش حضور در اتاق ها
 • داده های آب و هوا (مانند خورشید ، باد ، باران ، یخ و دما)

نمای ساختمان که از خیابان قابل مشاهده است نقش مهمی در کمک به رفاه و جذابیت یک منطقه ایفا می کند.  بنابراین نما باید طوری طراحی شود که دارای مقیاس و ظاهر مطلوب باشد.  باید به طراحی آنها دقت و توجه شود تا اطمینان حاصل شود که ساختمان از نزدیک و دور در معرض دید مناسب قرار می گیرد.  ضروری است که همه ارتفاعات ساختمان به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از توسعه کلی در نظر گرفته و طراحی شوند.

توسعه های مختلط اغلب شکل توسعه غالب در مناطق مرکز شهر است.  به این ترتیب، نمای آنها نقش مهمی در افزایش رفاه و جذابیت خیابان دارد.

 یک خط ساختمان مشترک، پیوستگی نمای ساختمان را ایجاد می کند و تعریف و محوطه ای از خیابان را ارائه می دهد.  این امر قلمرو عمومی را تقویت می کند و به ادغام یک ساختمان جدید در یک محیط ساخته شده موجود کمک می کند.  در جایی که ساختمان ها عقب نشینی شده اند، اطمینان حاصل کنید که فضاهای بیرونی به دست آمده قابل استفاده و جذاب هستند. 

نماها را باید با مقیاس، تناسب و ریتم دلپذیر و رابطه ای جامد به خلأ طراحی کرد.

باید اطمینان حاصل بایدکه نماها با افزودن موارد زیر به یک قلمرو عمومی جالب و پر جنب و جوش کمک می کنند.

 • درها و پنجره های مکرر ، با چند دیوار خالی
 • ساختمانهای نمای باریک برای ایجاد ریتم عمودی تر
 • پیش بینی ها و خلأها از طریق استفاده از پنجره های خلیج ، بالکن ها و ایوان ها
 • استفاده داخلی پر جنب و جوش که از نمای بیرونی قابل مشاهده است یا از بیرون نمایان است
 • استفاده از مواد و جزئیاتی که در طراحی و اجرا دقت نشان می دهند. درمان پایه ، وسط و بالا را در ترکیب نمای کلی در نظر کرفت.

از ویژگی هایی مانند سایه بان، قفسه های روشن و پنجره های خلیج برای تأمین نور طبیعی به سرنشینان و ایجاد نمای جذاب و مفصل استفاده کرد.

 بالکن های اکسترود شده و فرو رفته یک روش اضافی برای کنترل خورشیدی است که سایه و مفصل را فراهم می کند.

بالکن های اکسترود شده و فرورفته دسترسی به فضای باز را ایجاد می کنند در حالی که همزمان سطوح مناسب سایه زدن را برای مناطق داخلی ایجاد می کنند.

مزایای اتوماسیون ساختمان شامل گزینه هایی برای کنترل مرکزی ساده پوشش ساختمان و عملکرد ایمن است.  این می تواند منجر به مصرف کمتر انرژی، افزایش راحتی، آلارم های امن و حفاظت از ساختمان شود.  نقطه ضعف این است که اجزاء و تجارت در برنامه ریزی، ساخت و مونتاژ و همچنین در حین کار بیشتر به یکدیگر وابسته هستند. علاوه بر این، هزینه های بیشتری برای ساخت و ساز وجود دارد.

با نمای امروز، باید در فرایند برنامه ریزی تصمیم گیری شود که آیا از یک ساختمان ساده بدون اتوماسیون کم یا بدون یک ساختمان پیچیده با اتوماسیون جامع ساختمان استفاده می شود.  با نوع "ساده"، از یک سو، درخواست های بیشتری از طرف کاربر در رابطه با استفاده صحیح و معقول از ساختمان وجود دارد، و از سوی دیگر، هزینه های کمتری وجود دارد و احتمال خرابی کاهش می یابد.

اگر اتوماسیون وسیع ساختمان را با ادغام اجزا در نما انتخاب کنید، ساختمان می تواند به طور مطلوب به شرایط استفاده و شرایط آب و هوایی واکنش نشان دهد و از نظر انرژی به طور موثر استفاده شود.  علاوه بر پیاده سازی فنی، باید به طراحی قابل فهم برای کاربر توجه شود تا استفاده بهینه از سیستم تضمین شود و از خطاهای ایجاد شده توسط کاربر جلوگیری شود.

انواع نما دوتایی

توسعه نما دوتایی بر اساس افزودن عناصر یا عملکردهای فناوری ساختمان در داخل نما است.  هدف بهبود حفاظت از باد، آب و هوا و صدا از یک ساختمان بوده و هست.  از انواع اولیه، اکنون مفاهیم مختلفی با سیستم های هوای خروجی از کف تا سقف یا چند طبقه توسعه یافته است.  بسته به نوع تهویه، دو نما را می توان به موارد زیر تقسیم کرد:

 - نماهای بافر سیستم های بسته بدون منافذ تهویه به داخل یا خارج هستند

 - نماهای هوای خروجی دارای منافذ هوای خروجی از فضای بین نما و ورودی هوا از داخل هستند.

 - نماهای پوسته دوم دارای منافذ تهویه به داخل و خارج هستند

 علاوه بر این، نماهای دوتایی را می توان به نماهایی با و بدون تقسیم شکاف هوایی متمایز کرد:

 - فضای بین نماها در نمای پوسته دوم کاملاً تقسیم نشده است

 - در نماهای جعبه-پنجره، هوا فقط در یک عنصر نما گردش می کند

 در نماهای شفت باکس، هوا به صورت شفت های عمودی در امتداد نما بالا می رود و هوای خروجی از عناصر نما مجاور را با خود می برد.

-  در نماهای راهروی هوا در فضای بین نماها به صورت افقی در سطح کف به گردش در می آید

 لازم به ذکر است که هر ساختمانی نیاز به دو نما در هر جهت ندارد.  چنین نماهایی برای بارهای زیاد، به عنوان مثال ناشی از سر و صدای خیابان، بادهای شدید یا ارتفاعات زیاد، مناسب و مقرون به صرفه هستند.

 دو نما

 به سیستم های نما با دو سطح، دو نما می گویند.  سطح بیرونی (نمای ثانویه) وظیفه جذب یا دفع هرگونه اثرات زیست محیطی را دارد.  نمای اولیه داخلی، بسته شدن اتاق را تشکیل می دهد و معمولاً عملکردهای عایق حرارتی را نیز به عهده می گیرد.  بین این دو نما فضایی وجود دارد که می تواند در اندازه های مختلف باشد.  تابش خورشیدی هوا را در فضای بین نماها گرم می کند و بنابراین به عنوان یک منطقه بافر حرارتی عمل می کند.  برای اینکه بتوان از این بازشوهای تهویه استفاده کرد لازم است که هم در نمای بیرونی یا داخلی و هم در هر دو لایه نما نصب شوند.

شرکت معماری مهندس مهیار سالک، از ارزیابی مکان، معماری، توسعه پروژه تا مدیریت پروژه و نظارت بر ساخت و ساز ها را انجام می دهد.گروه ماکیفیت بالای کار خود را از طریق بیشترین کنترل ممکن در تمام مراحل اجرای پروژه تضمین می کند. معماری دقیق و پایداری ساختمانهای طراحی شده توسط تیم ما با طراحی شفاف، مونتاژ دقیق اجزا و استفاده از فناوریهای نوآورانه مشخص می شوند.  نمای ساختمان ها به دلیل طراحی متمایز و چشم انداز خیابان مورد نظر, چشم ناظر را به خود جلب می کند. عناصر نمای ساخته شده از ساختار بتنی یا فلزی ساختار برجسته ساختمان را ایجاد می کنند و معماری بی بدیل و چشمگیری را ایجاد می کنند که با اعتماد به نفس و برخلاف ساختمانهای معمولی موجود است.

 شرکت معماری و طراحی مهندس مهیار سالک ‪, تنها به عنوان یک  شرکت معماری ظاهر نمی شود، زیرا ما خود را نه تنها به عنوان ارائه دهندگان خدمات و برنامه ریزان ، بلکه به عنوان طراحان خواسته های زندگی و طراحی فضای زندگی و اجرای آنها می بینیم.  شرکت ما به همراه تیم تخصصی و حرفه ای خود، پروژه بیشماری را برنامه ریزی، طراحی و ساخته است. برای دستیابی به این هدف، ما به مفهومی پایبند هستیم که بیش از ۱۵ سال است آزمایش شده است: ساختارهای واضح، انعطاف پذیری بالا، مسیرهای کوتاه تصمیم گیری و استفاده از تمام تجربیات خود برای هر پروژه جداگانه، زیرا هر معمار و برنامه ریز می داند که یک پروژه موفق همیشه با برنامه ریزی کاری عالی آغاز می شود. از ویلا منحصر به فرد با کیفیت بالا تا ساخت، تغییر، بازسازی، افزودن طبقات و طراحی داخلی، ساختمانهای با کیفیت بالا در انواع مختلف ایجاد کرده ، که ما و مشتریان ما، به آنها افتخار می کنیم.

این یک پیش شرط اساسی برای اطمینان از این است که بعداً هیچ شگفتی ناخوشایندی وجود نخواهد داشت چه از نظر برنامه ریزی و چه از نظر اقتصادی.  هرچه زودتر یک پروژه با متخصصان برنامه ریزی همراه شود، بهتر است.

به لطف تیم قوی، شرکت ما در تمام مراحل خدمات فعال است تا بتواند ادعای صورت گرفته  را به واقعیت تبدیل کند. از اولین مشاوره تا تکمیل ساختمان شما، ما می توانیم کل نمونه کارها را از طریق گروه قوی خود پوشش دهیم. به این ترتیب، ما می توانیم پروژه شما را از اولین مرحله طراحی به بعد از نظر زمان، بودجه و کیفیت از نظر برنامه ریزی، پیش ساخته، اجرا و استفاده بهینه طراحی کنیم.  به یک معنا، یک بسته همه جانبه بی دغدغه با برنامه ریزی کامل برای ایجاد پروژه شما پیشنهاد دهیم.

ما خوشحالیم که از شما در پروژه شما با غریزه لازم برای اجرای رویای زندگی خود حمایت می کنیم. ما منتظر یک گفتگوی شخصی با شما هستیم، که البته در رویکرد اول رایگان و غیر الزام آور است.

 آیا از قبل خود را جزو مشتریان ما می دانید؟

 اگر نه، ما مشتاقانه منتظر استقبال شما به عنوان مشتری جدید هستیم!

ما در  شرکت معماری مهندس مهیار سالک اطمینان حاصل می کنیم که فناوریهای نوآورانه در تمام مراحل اجرای پروژه را با قیمت مناسب به مشتریان خود عرضه می کنیم. متخصصان ما می توانند جزئیات بیشتری در مورد طراحی، نظارت و اجرا به صورت تخصصی و حرفه ای در طراحی نما، طراحی ویلا و طراحی … با بالاترین کیفیت به شما ارائه دهند. اگر به اطلاعات بیشتر علاقه مند هستید یا نیاز به ثبت سفارش دارید با کارشناسان تیم ما تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما به شما کمک می کنند طرح مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

برای ما ، شما ( مشتریان ما ) فقط مشتری نیستید. ما می خواهیم مشتریان را به شرکایی تبدیل کنیم که با آنها در دراز مدت همکاری کنیم، حتی پس از اتمام پروژه. موفقیت مشتریان ما هدف ماست ،فلسفه شرکت ما. متخصصان ما از ابتدا در تحقق پروژه شما در کنار شما هستند. ما یک سرویس مشاوره ای کامل به شما ارائه می دهیم .

ما بهترین راه حل را برای تحقق پروژه ساختمان شما پیدا خواهیم کرد.  راه حلی که بهترین تعادل را بین بالاترین خواسته های زیبایی شناختی و اقتصادی برقرار کند.

 شرکت معماری مهندس مهیار سالک، خدمات خود را با بالاترین کیفیت و با قیمت مناسب عرضه می کند. برای اطلاع از شرایط و نحوه همکاری با کارشناسان شرکت معماری مهندس مهیار سالک تماس حاصل فرمایید.

ما همیشه در کنار شما هستیم.