فیزیک ساختمان

فیزیک ساختمان

فیزیک ساختمان, هوافيزيک

هنگام طراحی نما، در نظر گرفتن و بررسی جریان هوا و پارامترهای بدست آمده از آنها نقش مهمی به عنوان معیارهای تعیین کننده انتخاب دارد. هدف از هوافيزيک ارائه اطلاعات در مورد جريان هوا و تاثير آنها بر ساختمانها و سازه هاي شهري است. اگر جریانات هوا و تأثیرات آنها بر ساختمانها را در نظر بگیریم، شرایط آب و هوایی باد در مجاورت ساختمانهای بلند در معرض عوامل تأثیرگذار زیادی قرار دارد. در حالی که معمولاً در طرفین سطح ساختمان یک باد تضعیف می شود، اغلب سرعت در لبه ها و طرفین باد افزایش می یابد. توده های هوایی که ایجاد می شوند با حرکت سریع به اطراف و روی ساختمان منتقل می شوند ، اما به سمت پایین نیز منحرف می شوند، به این معنی که در ساختمانهای بسیار بلند سرعت باد در منطقه عابر پیاده افزایش می یابد،که در شرایط بسیار نامساعد می تواند رهگذران را به خطر بیندازد. 

شرایط مختلف باد را می توان از قبل ایجاد و بر اساس مدل ارزیابی کرد تا در برنامه ریزی بعدی ساختمان گنجانده شود. به این ترتیب، برای مثال، می توان اطلاعاتی را در مورد محل قرارگیری عناصر بازکن یا موقعیت هایی که عناصر بازکننده در پوشش ساختمان منجر به جریان هوای قوی می شوند، بدست آورد.  علاوه بر این، از طریق مطالعات انجام شده در تونل باد یا محاسبات شبیه سازی ، می توان اظهارات دقیقی در مورد نیروهای ناشی از باد که بر روی نما عمل می کنندکه از جمله موارد دیگر، اساس اندازه گیری نمای ساختمان است.

بسته به موقعیت مکانی، می توان ساختمان را به طور طبیعی در بلند مدت یا موقت با انتخاب نمای "مناسب" اجرا کرد. هدف تهویه طبیعی،کاهش فشارهای بیش از حد و منفی و دستیابی به دمای سطحی راحت است.

 شرکت معماری مهندس مهیار سالک، از ارزیابی مکان، معماری، توسعه پروژه تا مدیریت پروژه و نظارت بر ساخت و ساز ها را انجام می دهد. گروه ما کیفیت بالای کار خود را از طریق بیشترین کنترل ممکن در تمام مراحل اجرای پروژه تضمین می کند. معماری دقیق و پایداری ساختمانهای طراحی شده توسط تیم ما با طراحی شفاف، مونتاژ دقیق اجزا و استفاده از فناوریهای نوآورانه مشخص می شوند.  نمای ساختمان ها به دلیل طراحی متمایز و چشم انداز خیابان مورد نظر, چشم ناظر را به خود جلب می کند. عناصر نمای ساخته شده از ساختار بتنی یا فلزی ساختار برجسته ساختمان را ایجاد می کنند و معماری بی بدیل و چشمگیری را ایجاد می کنند که با اعتماد به نفس و برخلاف ساختمانهای معمولی موجود است.

 شرکت معماری و طراحی مهندس مهیار سالک, تنها به عنوان یک  شرکت معماری ظاهر نمی شود، زیرا ما خود را نه تنها به عنوان ارائه دهندگان خدمات و برنامه ریزان، بلکه به عنوان طراحان خواسته های زندگی و طراحی فضای زندگی و اجرای آنها می بینیم. شرکت ما به همراه تیم تخصصی و حرفه ای خود ، پرو ه های بیشماری را در ۱۵ سال گذشته برنامه ریزی، طراحی و ساخته است. از ویلا منحصر به فرد با کیفیت بالا تا ساخت، تغییر، بازسازی، افزودن طبقات و طراحی داخلی، ساختمانهای با کیفیت بالا در انواع مختلف ایجاد کرده، که ما و مشتریان ما، به آنها افتخار می کنیم.

 به لطف تیم قوی، شرکت ما در تمام مراحل خدمات فعال است تا بتواند ادعای صورت گرفته را به واقعیت تبدیل کند. از اولین مشاوره تا تکمیل ساختمان شما، ما می توانیم کل نمونه کارها را از طریق گروه قوی خود پوشش دهیم. ما خوشحالیم که از شما در پروژه شما با غریزه لازم برای اجرای رویای زندگی خود حمایت می کنیم. ما منتظر یک گفتگوی شخصی با شما هستیم، که البته در رویکرد اول رایگان و غیر الزام آور است.

 آیا از قبل خود را جزو مشتریان ما می دانید؟

 اگر نه، ما مشتاقانه منتظر استقبال شما به عنوان مشتری جدید هستیم!

ما در شرکت معماری مهندس مهیار سالک اطمینان حاصل می کنیم که فناوریهای نوآورانه در تمام مراحل اجرای پروژه را با قیمت مناسب به مشتریان خود عرضه می کنیم. متخصصان ما می توانند جزئیات بیشتری در مورد طراحی، نظارت و اجرا به صورت تخصصی و حرفه ای در طراحی نما، طراحی ویلا و طراحی … با بالاترین کیفیت به شما ارائه دهند. اگر به اطلاعات بیشتر علاقه مند هستید یا نیاز به ثبت سفارش دارید با کارشناسان تیم ما تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما به شما کمک می کنند طرح مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

 شرکت معماری مهندس مهیار سالک، خدمات خود را با بالاترین کیفیت و با قیمت مناسب عرضه می کند. برای اطلاع از شرایط و نحوه همکاری با کارشناسان شرکت معماری مهندس مهیار سالک تماس حاصل فرمایید.